Butky Park provoní food festival a roztančí brazilská samba

Děti už jsou zpátky ve škole, s létem by se ale měli rozloučit i jejich rodiče a vůbec všichni dospělí. Butky Park, nový volnočasový areál v sousedství pražského obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí, proto 30. září od 14 hodin rozehraje symfonii všech smyslů při food festivalu, latinskoamerických tancích i cestovatelském vyprávění. Vstup je zdarma.

 

ban

 

Butky Park, to je pro každého něco. Pro děti unikátní hřiště s ptačí tematikou od dánských designérů, pro dospělé zase gastro zóna a prostor pro sportovní aktivity. A především té druhé skupině bude patřit v Butky Parku poslední zářijový víkend, i když ani děti samozřejmě nepřijdou zkrátka.

 

Butky Food Fest nabídne na desítku stánků a s nimi i chutě z různých koutů celého světa. Neudržíte se u sladkého? Máte raději slané? Že má mít pořádné jídlo vysoké chilli grády? Nebo naopak žasnete nad tím, jak kreativní a lahodná může být vegetariánská kuchyň? Vybere si jednoduše každý.

 

Kromě stálé nabídky stánků v Butky Parku se můžou návštěvníci těšit na stánky různých kuchyní a vůni.

 

Greek Souvlaki - Řecké speciality (Souvlaki, Halloumi, Baklava)

Balkan Express - Balkánské speciality (Pljeskavica, Burek)

Stánek XXXLutz - Burgery, špecle, batátové kari nebo marinovaná krkovice

Warung Indonesia - Indonéská kuchyně (Beef Rendang, Bala Bala, Baby Kecap, Opor sayur)

Street food Viet Nam - Jarní smažené závitky, krevetové knedlíčky, hovězí maso

Crepino - Italská zmrzlina, francouzské palačinky

Kofi Kofi - Káva a nealko, limonády

Republica Cafe Bar - Míchané drinky, nealko, pivo, káva

Mias Cupcakes- Cupcakes

Crunchy worms – hmyzí snacky

Stánek s cukrovou vatou, popcornem

 

Načerpat tipy a triky či inspiraci zase bude možné na kuchařské show Marka Raditsche, který byl jedním z porotců soutěže MasterChef Česko. Jeho mottem je, že k dobrému jídlu nepotřebujete drahé suroviny, ale spíš nápad. Sám jich má spoustu a určitě se o ně rád podělí. A protože k jídlu patří i dobré pití, můžete si zkusit namixovat drink při barmanském workshopu.

 

sambaVášeň, energii či eleganci a s nimi útok na zbývající smysly přinese taneční vystoupení skupiny Tradición, která je největším a nejdéle fungujícím souborem u nás zaměřeným na tradiční a exotické latinskoamerické tance. Členy Tradición jsou především rodilí tanečníci z Latinské Ameriky. Do rytmu dostane návštěvníky i bubenická show Tam Tam Batucada.

 

tam

 

Je víc než jasné, že v sobotu 30.9. čeká návštěvníky Butky Parku gastrojízda okolo světa. Inspirativní bude zajisté i cestovatelské povídání s Tondou Voldřichem, který dojel stopem z Česka až do Indonésie.

 

Butky Park svou hravostí, kreativitou a designem inspiruje děti všeho věku a podobný zážitek, byť v jiné podobě, jsme chtěli na závěr léta přinést i dospělým. Uděláme tím současně tečku za prvními pěti měsíci provozu celého parku.

 

 

Speciální nabídky našich restaurací v den konání Food Festu:

 

Habanero – 20% sleva na hlavní jídla

Bombay Express - nápoj zdarma (Ice Tea nebo Lemon Water) ke každému menu

 

HARMONOGRAM

 

Butky park bude v sobotu 30.9. otevřený pro veřejnost až se začátkem akce ve 13:00.

 

prog