Halloween v Galerii Butovice

hel

V neděli 6. listopadu se v rámci halloweenských oslav ve 14 hodin v Galerii Butovice otevře butovická Škola kouzel. I když potrvá jen dvě hodiny, mladí čarodějové a čarodějky si z ní odnesou spoustu veselých zážitků ze světa čar a magie. Hlavním vyučujícím bude profesionální kouzelník a iluzionista Jiří Hadaš, který předvede svým studujícím všechny své znalosti, a navíc jim vymodeluje balónky. Děti budou mít příležitost vyrábět také halloweenské masky a příšerky z lízátek. Možnost zařádit si budou mít ve skákacím hradu nebo na dětské diskotéce.

 

V Galerii Butovice se bude 6. listopadu slavit Halloween! I když je to neděle, kouzelník Jirka Hadaš tam v tento den otevře svou Školu kouzel. Ta potrvá 120 minut nabitých hrami i učením. Avšak místo neoblíbených známek mohou děti v zábavných soutěžích získat věcné odměny. Začátek Školy kouzel nebude v obvyklých osm ráno, ale až odpoledne ve 14 hodin.

 

Za přispění profesionálních čarodějnic Elvíry a Malvíry se bude vyučovat létání na koštěti, prolézání pavučinou a samozřejmě nebude chybět ani vaření čarodějných lektvarů. Sám Jirka Hadaš svým studujícím ukáže, kam až to mohou dotáhnout, když se budou kouzlení věnovat. Také předvede i novinku mezi kouzelníky, která se převzala od cirkusových klaunů, ale ve světě čar a kouzel se rychle ujímá – modelování z balónků.

 

Halloweenská diskotéka pro duchy i kostlivce

 

Kromě učení čeká na mladé čarodějky a černokněžníky také zábava. Na halloweenské diskotéce si mohou do čarodějných rytmů přijít zatančit všichni mágové, kouzelnice, iluzionisté, víly, kostlivci nebo třeba duchové. Vítáni jsou samozřejmě i Shrek s Fionou, Dracula, Frankenstein a všechny ostatní magické či pohádkové bytosti.

 

„Velmi se těším, jaké kostýmy budou k vidění. Když jsem byla malá, byly v módě na maškarních plesech princezny a zvířátka, dnes jsou převleky mnohem víc pestré. Obdivuji, jak umí být někteří dospělí inovativní a mají trpělivost vyhrát si s detaily na kostýmech svých ratolestí,“ říká marketingová manažerka Linda Horáčková a pro jistotu dodává: „Samozřejmě maska není nutnost, přijďte i tak a užijte si s námi Halloween.“ Kdo by se rád tematicky naladil, ale nemá doma připravenou žádnou masku, může si přijít vyrobit vlastní na značené stanoviště přímo v nákupním centru.

 

Kromě lektvarů se bude vyučovat, jak vyrobit příšerku z lízátek

 

Návštěvníci mohou ten den zajít ještě na dvě stanoviště. Na prvním se naučí vyrábět příšerky z lízátek. „To je zkrátka recept, který nesmí chybět v žádné kuchařce,“ usmívá se marketingová manažerka. Druhým stanovištěm je hrad – ne však strašidelný, ale skákací. Řádit se na něm ale nejspíš bude ve velkém. Předpokládaný konec programu je v 18 hodin.

 

 

Halloweenem pestrý program v Galerii Butovice ani zdaleka nekončí. „Už teď se připravujeme na parádní přivítání blížících se Vánoc,“ prozradila Horáčková. „Stejně jako loni se návštěvníci mohou těšit na rozsvícení vánočního stromečku a pestrý doprovodný program. Sledujte nás na sociálních sítích, ať vám nic neunikne,” vybízí marketingová manažerka Galerie Butovice Linda Horáčková.