Nové multifunkční hřiště Galerie Butovice

hřiště

 

U Galerie Butovice vznikne špičkový volnočasový areál pro děti i dospělé. Vlastník obchodního centra – INVESTIKA realitní fond – do projektu investuje desítky milionů korun
 

Na pozemcích pražského obchodního centra Galerie Butovice začaly přípravy na výstavbu nové volnočasové zóny pro děti i dospělé. Areál v lokalitě stávajícího dětského hřiště projde výraznou rekultivací, modernizací a rozšířením. Veřejnosti se tak po dokončení projektu na jaře 2023 otevře široká paleta nových možností pro využití volného času příslušníky všech generací.
 

Jednou z dominant nového areálu se stane unikátní dětské hřiště z dřevěných segmentů od předního dánského dodavatele. Přibudou také cvičební prvky pro dospělé, zóna se zázemím pro grilování či stánky s kávou a drobným občerstvením. Samozřejmostí je rovněž dosadba zeleně, parkové úpravy a doplnění mobiliáře. Zároveň bude zachována nynější dráha pro kolečkové brusle a koloběžky. „Při plánovaní projektu jsme chtěli, aby v něm našel vyžití každý – od rodin s dětmi, přes seniory až po zaměstnance přilehlých kancelářských komplexů. Naším cílem je dát území komunitní charakter a naplnit tak velký potenciál, který daná lokalita má,“ popisuje předseda představenstva INVESTIKA investiční společnosti Petr Čížek.
 

V areálu již byly za provozu zahájeny přípravné asanační práce. Následovat budou nezbytné terénní úpravy, při nichž se kvůli pohybu těžké techniky prostory pro veřejnost již uzavřou. Investor v rámci projektu počítá také s instalací oplocení tak, aby bylo možné do budoucna areál na noc uzavírat. Zamezí se tak znečišťování ploch a poškozování vybavení vandaly. K vyšší bezpečnosti návštěvníků přispěje rovněž nové osvětlení a kamerový systém.
 

Venkovní areál dále získá zcela nové pěší spojení s obchodním centrem pro jednodušší a komfortnější přístup zákazníků. Z přízemí Galerie Butovice bude za tímto účelem vybudován přímý průchod. Jeho součástí se stane nová recepce, kde si lidé budou moci mimo jiné zapůjčit i sportovní vybavení.
 

Investorem celého projektu je vlastník obchodního centra Galerie Butovice – INVESTIKA realitní fond, jenž je s fondovým kapitálem přes 12 miliard korun největším nebankovním retailovým realitním fondem v Česku a na Slovensku.