Organizace CHANCE 4 CHILDREN

Organizace CHANCE 4 CHILDREN (C4C), pomáhá dětem a rozesmívá děti v nemocnicích po celé České Republice, bude mít od 8.-10.12. umístěn stánek v Galerii Butovice. Každý z jejich 3 programů má jeden cíl: každé dítě si zaslouží šanci!

 

klaunTým Chance 4 Children pomáhá dětem v Česku i v dalších zemích už od roku 1996. Nejvíce jej potřebují nemocné děti a ty znevýhodněné, které vyrůstají v dětských domovech a podobných zařízeních.
C4C je registrováno jako spolek podle českých zákonů a je financováno zejména z nadačního fondu Chance 4 Children, který byl k tomu účelu zřízen. Tyto peníze využily stovky tuzemských dětských domovů, aby svým malým svěřencům udělaly život příjemnější a snazší.

Naše inovativní programy Doktor Klaun, Odrazový můstek k životu a Robin Hood získaly mezinárodní uznání a pomohly zlepšit život tisíců dětí.

DR. KLAUN - LÉČÍME ÚSMĚVEM

Doktor Klaun je první podobnou iniciativou v České republice, poprvé rozesmál nemocné děti už v roce 1999.
Projekt se inspiroval výzkumem amerického lékaře Huntera Campbella, podle kterého byl natočen i úspěšný film Doktor Flastr v hlavní roli s Robinem Williamsem.


 

klaun

 

Doktor Klaun využívá jinou terapii než ostatní lékaři - léčí smíchem. Díky němu se tisíce hospitalizovaných dětí rychleji uzdravují a dokážou snáze překonat trauma z dlouhodobého pobytu v nemocnici.

„Chtěli bychom tímto alespoň dodatečně poděkovat celému vašemu kolektivu i zapojeným sponzorům za tuto bohulibou aktivitu, která do všedních dnů vnáší okamžiky radosti, štěstí a přátelství a světélko naděje do duší nemocných, ale i jejich rodičů a zdejšího personálu.“ MUDr. Karel Chytrý, Nemocnice Písek

ODRAZOVÝ MŮSTEK K ŽIVOTU

Každé dítě má právo na vzdělání!

Když děti z dětských domovů dospějí a opustí místo, kde vyrostly, a školu, již vystudovaly, musí se začlenit do společnosti. Program Odrazový můstek k životu připravuje mladé lidi na to, aby v „dospělém“ světě obstáli. Předá jim odborné znalosti, naučí je praktické dovednosti a zajistí pro ně pracovní příležitosti, díky čemuž se mohou „odrazit“ do dalšího života beze strachu, že v něm zklamou!

„Děkujeme C4C za dlouholetou pomoc dětem z dětských domovů při podpoře vzdělání, volnočasových aktivit, materiální a morální pomoc šitou přesně na míru. Děkujeme za opravdu lidský přístup a neskutečnou energii.“
Mgr. Alexandr Krško, ředitel DD Nové Strašecí.

ROBIN HOOD - POMOC PRO DĚTI

Duch programu Robin Hood je prostý a starý jako legenda sama – dostávat od těch, kteří mají nadbytek, a dávat potřebným. Tým programu Robin Hood se snaží zpříjemnit každodenní život dětem, které vyrůstají v dětských domo- vech. Spolupracuje při tom s nadnárodními společnostmi i s místními podniky. 

Díky této pomoci děti vědí, že patří do naší společnosti a  jsou si rovni se svými vrstevníky z fungujících rodin. Od svého vzniku roku 1996 tento program poskytuje stovky milionů korun na přímou pomoc sociálně znevýhodněným dětem a dětem v náhradní rodinné péči!

„Většině obdobných organizací se nepodaří docílit tak výrazných úspěchů za celou dobu svého trvání, jako se podařilo uskutečnit Chance 4 Children během jediného roku.“
p. Milan Rýdlo z Čápovky,
velmistr Rytířského řádu Sv. Václava


JAROMÍR JÁGR O C4C:
„Dávám přednost charitám, které jsou transparentní a finanční prostředky jsou určeny na konkrétní projekt. Nelíbí se mi sbírky, kde peníze putují bůh ví kam a nemají žádný pozitivní dopad. Je pro mě velice důležité vědět, jak je naloženo s finančními prostředky, a proto jsem si zvolil projekt C4C Dr. Klauna.“Zastavte se u stánku CHANCE 4 CHILDREN a dozvíte se více.

 

klaun