Rozsvícení Vánoc v Galerii Butovice

vánoce

Přivítání blížících se Vánoc v Galerii Butovice.

Vánoční výzdoba, Strom splněných přání a dětský sbor Rolnička naladí návštěvníky na vánoční atmosféru.
 

Ve čtvrtek 9. listopadu bude možné v Galerii Butovice od 17 do 19 hodin pochytit vánoční náladu. Budou se konat tvořivé workshopy, na kterých si zájemci vyrobí svícen nebo perníčky. Hezkou atmosféru dotvoří dětský pěvecký sbor Rolnička Praha, který zazpívá především koledy, ale i další písně ze svého repertoáru. Ve čtvrt na sedm bude rozsvícena vánoční výzdoba a také bude představen projekt Strom splněných přání. Jeho cílem je nadělit dárky dětem ze dvou dětských domovů. Galerie Butovice zároveň vybaví tyto dětské domovy potřebným nábytkem a spotřebiči.

 

Je načase si připustit, že se blíží Vánoce. Abychom se mohli lépe naladit na vánoční atmosféru, uspořádá Galerie Butovice ve čtvrtek 9. listopadu společné vánoční „ladění“. V průběhu podvečera zazpívá pěvecký sbor, budou se vyrábět perníčky a svícínky, bude rozsvícena vánoční výzdoba a dojde k představení projektu Strom splněných přání spolu se závazkem obchodního centra podpořit dva dětské domovy koupí potřebného vybavení. Akce začne v 17 hodin a skončí zhruba v 19 hodin. Vstup je pro všechny zdarma. „Vítáni jsou všichni, kdo se těší na Vánoce. A pokud jste spíš Grinch, přijďte i tak. Rádi vám k lepší vánoční náladě přispějeme,“ láká k návštěvě Galerie Butovice Linda Horáčková, marketingová manažerka obchodního centra.

 

Na programu je vystoupení dětského pěveckého sboru Rolnička Praha. Jen co se sbor naladí, naladí i obecenstvo, a to na poklidnou vánoční atmosféru. Sbor založil sbormistr Karel Virgler v roce 1978 a v současnosti těleso čítá kolem 290 dětí a mladých lidí ve věku od 5 do 20 let. „Tolik dětí samozřejmě nepřijede, ale málo jich také nebude, tudíž se mohou diváci těšit na krásný zpěv nesoucí se obchodním centrem,“ říká Linda Horáčková.

 

V průběhu podvečera bude zahájen projekt Strom splněných přání. Někteří návštěvníci si jej možná pamatují z předchozích let, každopádně pro všechny bude znovu představen. Jde o každoroční projekt, který pomáhá plnit přání dětem z dětských domovů po celé České republice. Galerie Butovice zprostředkuje přáníčka dětí z Dětského domova Charlotty Masarykové a Dětského domova a Mateřské školy Beroun. Přáníčka budou viset na vánočním stromečku, návštěvníci si je rozeberou a dárky přinesou na infostánek, kde budou odměněni za dobrý skutek. „Galerie Butovice se nejen postará o zabalení a doručení dárků do správných rukou, ale také nakoupí do obou dětských domovů tolik potřebné vybavení, spotřebiče a nábytek, aby se děti mohly cítit jako doma,“ slibuje marketingová manažerka Linda Horáčková.

 

Po celý večer bude možné navštívit dílničky a vyrobit si vánoční dekoraci. Na výběr budou hned dva workshopy – výrobna perníčků nebo výrobna originálních vánočních svíček do vlašského ořechu. Samozřejmě kdo bude chtít, může si vyrobit obojí. Umělci a umělkyně si své výtvory odnesou s sebou domů, kde mohou pokračovat ve vánočním ladění, i když tentokrát už bez živého sboru, ale v komorním prostředí rodinného krbu.

 

Posun na zimní čas a chození z práce i do práce za tmy nikomu na vánoční náladě moc nepřidá. Proto se všichni, kdo jsou unavení ze zimní šedi a tmy, mohou těšit na slavnostní rozsvícení vánoční výzdoby obchodního centra, která se uskuteční ve čtvrt na sedm večer.

Předpokládaný konec programu je v 19 hodin, nicméně obchody v Galerii Butovice budou klasicky otevřené až do 21 hodin. Návštěvníci tak rovnou mohou navázat nákupem vánočních dárků.

Více informací na www.galerie-butovice.cz

Kontakt pro média: Jaroslav Mašek, e-mail: jarda@sitovka.net, tel.: 605 155 174