Vánoční event

vánoceV Galerii Butovice vystoupí kouzelník Jakub Koutský. Nechá obživnout Betlém a vyčaruje bílé Vánoce včetně sněhuláka

 

V neděli 10. prosince proběhnou v Galerii Butovice od 14 do 18 hodin vánoční přípravy – bude se tvořit, soutěžit, bavit se a zájemci se dozví něco o tradičních řemeslech. Venku obživne Betlém (včetně zvířátek) a uvnitř bude připraven mnohovrstevnatý program. Jednak vystoupí kouzelník Jakub Koutský, který slíbil vykouzlení sněhuláka, a jednak doprovodný program nabídne aktivity jako převážení dárků na miniaturních saních, řezání vánoční větve, výrobu jmenovek a písařskou dílnu. Za splnění všech úkolů děti získají tzv.  Tovaryšský list. Dále se mohou těšit na vánoční diskotéku, soutěže, vyrábění a malování vánoční ozdob a v neposlední řadě také na výrobu vánočních dekorací z drátu.

 

Druhou adventní neděli, tedy 10. prosince, se od 14 hodin stane z obchodního centra Galerie Butovice tvořivá vánoční základna. Živý Betlém budou tvořit vedle šesti herců a hereček v kostýmech také živá zvířátka. Ta se ráda nechají od dětí pohladit a podrbat.

 

Uvnitř Galerie Butovice bude připraven vánoční program Jakuba Koutského, kouzelníka, jehož vystoupení je vždy veselé, interaktivní a plné legrácek. Spolu se sněhem údajně vykouzlí i sněhuláka. Vedle kouzlení bude na programu také vánoční diskotéka a nebudou chybět ani soutěže.

 

Tovaryšské zkoušky: Miniaturní sáňky, řezání větviček, výroba jmenovek a písařská dílna

Dále je připraven zvláštní doprovodný program pro děti s názvem „Tovaryšské zkoušky Ježíškova pomocníka“. Děti si vyzkouší tradiční umělecká řemesla a další aktivity. Pokud splní všechny úkoly, získají tzv. Tovaryšský list. Program je koncipován jako série zábavných a edukativních aktivit. Má posílit dětskou fantazii, zručnost a pochopení vánočních tradic.

 

Jedním ze čtyř úkolů bude odvézt dárky na miniaturních sáňkách k předem určenému cíli. Další zkouškou bude řezání vánoční větve starou ruční pilkou, samozřejmě pod dohledem. Aktivita spojuje fyzickou zdatnost s tradičním řemeslem a přibližuje dětem důležitost práce rukama. Během další aktivity budou děti vyrábět jmenovky na dárky. Uříznutou větvičku i jmenovky si odnesou domů.

 

Zbývající aktivitou je písařská dílna, kde si děti samy vyrobí zmiňovaný Tovaryšský list podle předlohy. „Zde si procvičí kaligrafii a umění písma, což přispívá k rozvoji jemné motoriky a soustředění,“ vyzdvihuje benefity písařské aktivity Linda Horáčková, marketingová manažerka Galerie Butovice.

 

A to není všechno! Malování vánočních ozdob a drátenictví

Vedle tovaryšského programu se návštěvníci mohou těšit na unikátní zážitek z oblasti tradičního řemesla drátenictví. Děti se seznámí se základy drátenictví a pod dohledem odborníka si samy vytvoří jednoduché, ale efektní vánoční dekorace z drátu, které si odnesou domů.

 

A kdo z dětí se nebude cítit na řezání pilkou ani na práci s dráty, může projevit svou kreativitu při malování a zdobení vánočních ozdob. „Doufáme, že návštěvníci získají praktické dovednosti z oblasti tradičních řemesel a že se nám je podaří ponořit do atmosféry adventu,“ vyslovuje na závěr přání marketingová manažerka Linda Horáčková.

Předpokládaný konec programu je v 18 hodin, nicméně obchody v Galerii Butovice budou klasicky otevřené až do 21 hodin.