Výstava fotek z Mexika od talentované Ivety Valentové

Právě nyní si můžete prohlédnout výstavu zajímavých fotek z Mexika zachycených talentovanou fotografkou Ivetou Valentovou. Výstava potrvá do 15.3.2022 v přízemí Galerie Butovice.
 

Fotografie byly pořízeny v roce 2021 převážně ve městě Mexiko City, Quaxaca, Tuxtla Gutiérrez a San Cristóbal. Autorka na nich dokumentuje zejména stinnou stránku této sluncem zalité země.
 

"Dalo by se říci, že moje cesta do Mexika započala již v roce 2009 výměnným pobytem v Singapuru. Semestr na Nanyang Technological University, byl na dlouhou dobu ten nejlepší zážitek v mém životě, který mě hodně posunul a zároveň mi otevřel oči. Během studia jsem se nejvíce sblížila právě s mexickými studenty. Mexičané jsou velmi milí, veselí lidé a absolutně jsem se zamilovala do jejich akcentu. Když jsem se rozhodla jet sama do Mexika, někteří z mých kamarádů měli obavy (asi oprávněně), nicméně bez zaváhání mi všichni nabídli svoje rady, zkušenosti, domovy a v Mexiku mě poté i osobně doprovázeli. Moje velké díky patří Jr Chaparro, Karina Enciso, Jenny Enciso, Estela Garcia, David Svoboda, Monika Sekavová, Jakub Novotný a dalším."
 

@iveta_valentova_photo
 

mexiko